Aplinkosauginių nevyriausybinių organizacijų e-komunikacija darniam vystymuisi

Nevyriausybinėms organizacijoms (NVO) priskiriamas svarbus vaidmuo tobulinant visuomenės gerovę ar įtvirtinant naujas raidos formas, pvz., persiorientuojant į darnią plėtrą. Darni plėtra ypač glaudžiai siejasi (bent jau turėtų sietis) su aplinkosauginėmis nevyriausybinėmis organizacijomis (ANVOs), kurios fokusuojasi į aplinkos problemų sprendimą. Tačiau šių organizacijų veiklos sėkmė, anot Hue (2017), Özmen and Karabatak (2013) priklauso nuo jų gebėjimo iškomunikuoti idėjas, vizijas ir tikslus. Kitaip tariant, sėkmė tiesiogiai koreliuoja su komunikacijos valdymo gebėjimais.

Dalyvaujamasis biudžetas sulaukia susidomėjimo – „PBbase“ žymi pirmąsias savo veiklos metines

Kadangi vis daugiau savivaldybių, nevyriausybinių ir kitų demokratinių organizacijų visame pasaulyje susipažįsta su dalyvaujamojo biudžeto sudarymu, vis dažniau kyla keli pagrindiniai klausimai. Kas yra dalyvaujamasis biudžetas (DB)? Kaip jis įgyvendinamas? Kam jis skirtas? Kokie yra geriausi jo praktikos pavyzdžiai ir kokie iššūkiai yra susiję su jo įgyvendinimu ir tvarumu? Ieškant atsakymų į šiuos esminius klausimus gali pasitarnauti tarptautinis „PBbase“ tinklas – vieta, kurioje galima keistis informacija bei peržiūrėti įvairią medžiagą anglų ir kitomis kalbomis.

Dalyvaujamasis biudžetas, kuris lemia pokyčius

Projekto „Dalyvaujamojo biudžeto įgalinimas Baltijos jūros regione“ (angl. „Empowering Participatory Budgeting in the Baltic Sea Region“ arba „EmPaci“) partneriai pristato sėkmingą, įrodymais grįstą leidinį apie dalyvaujamojo biudžeto sudarymo patirtį iš viso pasaulio – „Dalyvaujamojo biudžeto gerųjų praktikų gidą“ (angl. „Participatory Budgeting Blueprint Guidebook”). Jį parengė Klaipėdos universiteto mokslininkai, glaudžiai bendradarbiaudami su kolegomis iš Rostoko universiteto.