Aplinkosauginių nevyriausybinių organizacijų e-komunikacija darniam vystymuisi

Nevyriausybinėms organizacijoms (NVO) priskiriamas svarbus vaidmuo tobulinant visuomenės gerovę ar įtvirtinant naujas raidos formas, pvz., persiorientuojant į darnią plėtrą. Darni plėtra ypač glaudžiai siejasi (bent jau turėtų sietis) su aplinkosauginėmis nevyriausybinėmis organizacijomis (ANVOs), kurios fokusuojasi į aplinkos problemų sprendimą. Tačiau šių organizacijų veiklos sėkmė, anot Hue (2017), Özmen and Karabatak (2013) priklauso nuo jų gebėjimo iškomunikuoti idėjas, vizijas ir tikslus. Kitaip tariant, sėkmė tiesiogiai koreliuoja su komunikacijos valdymo gebėjimais.

„Vakcinavimas“ dalyvaujamuoju biudžetu: į kairę nuo centro

Startavęs kaip kairiųjų politinių jėgų socialinis projektas, dalyvaujamasis biudžetas netruko išplisti pasaulyje. Baiocchi ir Ganuza (2014) teigimu, nuo 1989 m., kai buvo pradėtas taikyti Brazilijos mieste Port Alegrėje, iki dabar DB tapo itin adaptyviu ir lanksčiu konstruktu, daugiau ar mažiau sėkmingai taikomu tiek skirtinguose kontekstuose, tiek ir skirtingų politinių jėgų visoje politinės skalės amplitudėje.

Miestų diplomatijos perspektyvos

Neseniai pasirodė naujas mokslinis leidinys – S.Amiri, E.Sevin, eds. City Diplomacy. Current Trends And Future Prospects. Vieną šio leidinio skyrių (14 sk.) apie miestų diplomatiją Baltijos valstybėse (City Diplomacy in Young Democracies: The Case of the Baltics) parašėme mes – KU SHM fakulteto Viešojo administravimo ir politikos mokslų katedros dėstytojai – Valentina Burkšienė, Jaroslav Dvorak and Gabrielė Burbulytė – Tsiskarishvili.