Dirbtinis intelektas šiuolaikiniame pasaulyje jau tapo kasdienybe ir yra taikomas įvairiose srityse. Žmogaus protą imituojantys dirbtiniai neuroniniai tinklai gali apdoroti didelį kiekį informacijos ir daug greičiau nei žmogus spręsti uždavinius ir problemas. Natūralu, kad šiuo įrankiu skuba naudotis privatus sektorius, o su pastaruoju koja kojon siekiantis žengti viešasis sektorius negali atsilikti, nors tradiciškai yra apraizgytas biurokratinių procesų voratinkliais ir disponuoja mažesniais ištekliais. Dėl savo specifikos viešasis sektorius yra priverstas įveikti daugiau kliūčių ir atrasti naujų, precedento neturinčių sprendimų, kaip savo veikloje išnaudoti dirbtinio intelekto teikiamus privalumus bei išvengti galimų neigiamų taikymo pasekmių.
Kategorija: Komentarai
Apie politinę kultūrą glaustai
2020 metų Seimo rinkimų kampanijos metu nemažai šios kampanijos dalyvių savo retorikoje vartojo politinės kultūros terminą. Buvo kalbama apie aukštesnės politinės kultūros siekius, dažnu atveju net nesusimąstant, kas yra ta politinė kultūra.
Riboti ar neriboti Seimo narių kadencijų skaičių? Štai kur klausimas…
2020 metų LR Seimo rinkimai turėtų tapti istoriniais ne tik dėl pandemijos, bet ir dėl kandidatų pasiūlymų kaip, jų nuomone, reikėtų tobulinti esamą politinę sistemą. Vienas iš tokių pasiūlymų – tai Seimo narių kadencijų skaičiaus ribojimas. Nors pasiūlymą aktyviausiai skleidė politinės jėgos save įvardijančios kaip ne sistemines ar net anti-sistemines, šiam pasiūlymui pritarimą (diskusijų/debatų metu) išreiškė ir kai kurie taip vadinamųjų sisteminių politinių partijų atstovai.